koncert organowy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 11 maja 2016 13:41

Serdecznie zapraszamy na kolejny koncert, który odbędzie się 29 maja w Kościele Świętej Trójcy w Bytomiu.

 

W programie:
J.S. Bach, G.F. Händel, J. Brahms, F. Liszt, W. A. Mozart, C. Saint-Saëns, J. Maklakiewicz.

 

 

 

Joanna Soczek ukończyła studia na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie śpiewu st. wykł. Haliny Skubis-Kalembowej. Wcześniej kształciła się w Państwowej Szkole Muzycznej II st. im. Władysława Żeleńskiego w Krakowie pod okiem mgr Lucyny Kapralskiej-Pitry i mgr Barbary Adamik. Jest też absolwentką matematyki na Uniwersytecie Pedagogicznym im. KEN w Krakowie.

Współpracuje z zespołami kameralnymi i chóralnymi, m.in. z Chórem Polskiego Radia w Krakowie. Swoje umiejętności doskonaliła w czasie kursów wokalnych prowadzonych m.in. przez: Paula Esswooda, Marię Seremet, Jadwigę Romanowską, Stefanię Toczycką, Izabellę Jeżowską, Eugeniusza Sąsiadka. W kręgu jej zainteresowań znajduje się muzyka oratoryjnokantatowa.

Tomasz Soczek (ur. 1990) jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, gdzie ukończył studia magisterskie w klasie organów prof. Juliana Gembalskiego i dra hab. Witolda Zabornego. W ramach programu stypendialnego Erasmus+ kształcił się również u doc. Jaroslava Tůmy na Wydziale Muzycznym Akademii Sztuk Scenicznych w Pradze w Republice Czeskiej.

Jest laureatem kilku międzynarodowych i krajowych konkursów organowych, m.in. III Międzynarodowego Konkursu Organowego im. Alexandra Goedicke w Moskwie (II nagroda i nagroda specjalna), III Międzynarodowego Konkursu Organowego im. Jana Kucharskiego w Łodzi (II nagroda, I nie przyznano), XVIII Międzynarodowego Konkursu Organowego im. Petra Ebena w Opavie (II nagroda), II Międzynarodowego Konkursu Organowego im. Kurta Boßlera we Freiburgu (III nagroda).

Został dwukrotnym stypendystą Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz laureatem nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia w twórczości artystycznej.Jako solista i kameralista występuje w festiwalach muzycznych w Polsce i za granicą.

Obecnie jest doktorantem Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego, pełni funkcję organisty kościoła św. Szczepana w Krakowie oraz prowadzi działalność pedagogiczną.


Poprawiony: środa, 11 maja 2016 14:01