Aktualności
Powiatowy Konkurs Historii Bytomia PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 29 czerwca 2016 14:35

XVII Edycja Powiatowego Konkursu Historii Bytomia

pod patronatem Prezydenta Bytomia, Towarzystwa Miłośników Bytomia i Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu

W roku szkolnym 2015/2016 odbyła się XVII Edycja Powiatowego Konkursu Historii Bytomia „Bytom i okolice 1848-1863”, który odbywał się między innymi w ramach projektu ,,Kopalnia Historii Bytomia”.

Organizatorami konkursu są Łucja Bobek dyrektor Szkoły Podstawowej nr 43 i Piotr Werner - doradca metodyczny historii i wiedzy o społeczeństwie, oraz Katarzyna Zakrzewska - nauczyciel Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi, Marzena Maćkowiak-Simlot - nauczyciel Zespołu Szkół Specjalnych nr 3, Agnieszka Biernacka i Małgorzata Włudzik - nauczyciele Szkoły Podstawowej Nr 43 w Bytomiu.

Konkurs odbywa się od 2000 roku. Promuje wśród młodych mieszkańców naszego  miasta jego ciekawą i wielowiekową historię. W konkursie uczniowie biorą udział parami. Konkurs jest dwuetapowy, składa się z eliminacji - w formie testu pisemnego, i finału - w formie pytań pisemnych i zadań praktycznych.

 

Więcej…
 
Promocja prac o Bytomiu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 04 kwietnia 2016 07:15

Serdecznie zapraszamy na promocję prac związanych z naszym miastem.


Spotkanie odbędzie się 13.04.2016 o godz. 17.00 w Biurze Promocji, Rynek 7.

 

W tym roku już po raz trzeci będziemy promować prace o Bytomiu. Towarzystwo otrzymało dwie prace.

Pani Anna Czarna Wiatrowska w swojej pracy magisterskiej podjęła się zaprojektowania zespołu mieszkaniowego w Bytomiu-Szombierkach na terenie sąsiadującym z historycznym osiedlem robotniczym w Bytomiu-Bobrku. Zespół mieszkaniowy jest jego kontynuacją w zakresie układu urbanistycznego oraz form architektonicznych. Ważnym elementem jest projekt przestrzeni z wykorzystaniem istniejących atrakcyjnych terenów zielonych dzielnicy Szombierki. Projekt łączy mieszkania, pracę, wypoczynek i kulturę i jest próbą odpowiedzi na brak nowej atrakcyjnej oferty mieszkaniowej w Bytomiu.

Pan Wojciech Sałabun w swojej pracy licencjackiej próbuje ocenić wpływ powstania galerii handlowo-usługowej w centrum dużego miasta postindustrialnego na rozwój miasta rozpatrywany jako rozwój gospodarczy, ekonomiczny, społeczny oraz przestrzenny. W pracy przyjęte zostało założenie pozytywnego wpływu powstania galerii "AGORA" na rozwój Bytomia. W związku z wynikami zrealizowanych badań wysunięte zostały wnioski dotyczące pozytywnego wpływu na procesy rozwoju miasta.Nowa oferta usługowa w Bytomiu pozwala na osiągnięcie korzyści nie tylko finansowych i gospodarczych, ale także wpływa na postawy mieszkańców, powodując rozwój społeczny i kulturowy w mieście.

 
Regulamin XVII edycji konkursu historycznego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 07 marca 2016 08:00

Poniżej przedstawiamy regulaminy konkursu dla szkoły podstawowej.

Zapraszamy do udziału.

Dodatkowe informacje można uzyskać w sekretariacie Szkoły Podstawowej nr 43 w Bytomiu,

telefon kontaktowy 32 286-72-27.

Książki można zakupić w siedzibie Towarzystwa Miłośników Bytomia

Więcej…
 
Promocja książki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 22 lutego 2016 15:44

Serdecznie zapraszamy na promocję najnowszej książki autorstwa

profesora Jana Drabiny "Bytom i okolice. Zapiski z lat 1848-1863",

która odbędzie się2 marca 2016 roku o godz. 17.00

w Muzeum Górnośląskim przy ulicy Korfantego.

 
Nowa książka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 30 grudnia 2015 08:50

Towarzystwo Miłośników Bytomia informuje o nowej publikacji autorstwa profesora Jana Drabiny "Bytom i okolice. Zapiski z lat 1848-1863". Książka została wydana ze środków Gminy Bytom. Jest to druga część "Kronik miasta Bytomia" Franza Gramera. Zawiera także obszerne fragmenty o powiecie bytomskim spisane przez ówczesnego starostę Hugona Solgera. Publikacja ukazuje się na progu jubileuszu 50-lecia Towarzystwa Miłośników Bytomia, które dotąd wydało już 30 książek.


 
«pierwszapoprzednia12345678następnaostatnia»

Strona 8 z 8