Aktualności
Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 13 października 2016 14:25

Serdecznie zapraszamy


21 listopada na Walne Zebranie Sprawozdawczo - Wyborcze

Towarzystwa Miłośników Bytomia o godzinie 17.00.

Zapraszamy wszystkich Członków do udziału w tym ważnym zebraniu.

 

PORZĄDEK OBRAD:

1. Otwarcie zebrania i powitanie zebranych.

2. Wybór przewodniczącego zebrania.

3. Przedstawienie sprawozdania z działalności TMB.

4. Przedstawienie sprawozdania z działalności szkolnych kół.

5. Przedstawienie sprawozdania finansowego.

6. Przedstawienie sprawozdania Komisji Rewizyjnej.

7. Dyskusja nad sprawozdaniami.

8. Rozpatrzenie wniosku Komisji Rewizyjnej o udzielenie absolutorium ustępującemu Zarządowi.

9. Powołanie Komisji wyborczej.

10. Zgłaszanie kandydatów do władz Towarzystwa.

11. Wybór Prezesa Towarzystwa.

12. Wybór członków Zarządu Towarzystwa.

13. Wybór Komisji Rewizyjnej,

14. Przyjęcie wytycznych działania TMB na lata 2017-2020.

15. Zakończenie Walnego zebrania sprawozdawczo – wyborczego.

 
Festiwal Filmowy 2016 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 21 lipca 2016 13:25

Bytom Film Festiwal 2016

 

Po rocznej przerwie w funkcjonowaniu, Bytom Film Festiwal wraca w nowej formie z unikatową wizją oraz odważnym kierunkiem działania.

I edycja odbyła się we wrześniu 2014 roku w Bytomskim Centrum Kultury. Nagrodę, Złotego Lwa, otrzymał Martin Rath za film ‘Arena’, który  został nagrodzony także za zdjęcia. Film z Łódzkiej Szkoły Filmowej świetnie radził sobie na innych festiwalach krajowych i zagranicznych.

W 2016 roku festiwal powraca pod nazwą Bytom Film Festiwal - Festiwal Popularyzatorów Filmowych. Potrwa od 7 do 11 września. Przez 5 dni w programie zobaczymy filmy między innymi nawiązujące do regionu Śląska, które pomogą zrozumieć kontekst kulturowy miejsca i odkryć falę filmowych talentów, produkcje ze Studia Munka, klasyki odrestaurowane przez Repozytorium Cyfrowe i nadesłane przez uczestników konkursu krótkie metraże. Poza tym warsztaty, panele dyskusyjne i spotkania, ale o tym wkrótce!

Festiwal współpracuje z bytomskimi instytucjami kultury, angażuje lokalnych przedsiębiorców i mieszkańców. Zarówno filmy, jak i wydarzenia towarzyszące będą odbywać się także poza murami BECEKu, a cały festiwal - poza miastem. Jak? Poprzez Wirtualny Festiwal - filmy nadsyłać można przez platformę FilmFreeway, a te zakwalifikowane do konkursu będą dostępne dla widzów z całej Polski. Także prace z pozostałych kategorii takie jak recenzje, blogi, plakaty będą umieszczone na stronie Festiwalu. Śledzenie na bieżąco wszystkich wydarzeń ułatwią media społecznościowe i streamingi z wydarzeń.

Organizatorami imprezy jest Towarzystwo Miłośników Bytomia przy współpracy z Bytomskim Centrum Kultury, inicjatywa ponownie została wsparta przez Miasto Bytom.

***

W razie pytań zapraszamy do kontaktu: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. // Śledź nas: www.festiwalbytom.pl // www.facebook.com/festiwalbytom

 
Powiatowy Konkurs Historii Bytomia PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 29 czerwca 2016 14:35

XVII Edycja Powiatowego Konkursu Historii Bytomia

pod patronatem Prezydenta Bytomia, Towarzystwa Miłośników Bytomia i Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu

W roku szkolnym 2015/2016 odbyła się XVII Edycja Powiatowego Konkursu Historii Bytomia „Bytom i okolice 1848-1863”, który odbywał się między innymi w ramach projektu ,,Kopalnia Historii Bytomia”.

Organizatorami konkursu są Łucja Bobek dyrektor Szkoły Podstawowej nr 43 i Piotr Werner - doradca metodyczny historii i wiedzy o społeczeństwie, oraz Katarzyna Zakrzewska - nauczyciel Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi, Marzena Maćkowiak-Simlot - nauczyciel Zespołu Szkół Specjalnych nr 3, Agnieszka Biernacka i Małgorzata Włudzik - nauczyciele Szkoły Podstawowej Nr 43 w Bytomiu.

Konkurs odbywa się od 2000 roku. Promuje wśród młodych mieszkańców naszego  miasta jego ciekawą i wielowiekową historię. W konkursie uczniowie biorą udział parami. Konkurs jest dwuetapowy, składa się z eliminacji - w formie testu pisemnego, i finału - w formie pytań pisemnych i zadań praktycznych.

 

Więcej…
 
Promocja prac o Bytomiu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 04 kwietnia 2016 07:15

Serdecznie zapraszamy na promocję prac związanych z naszym miastem.


Spotkanie odbędzie się 13.04.2016 o godz. 17.00 w Biurze Promocji, Rynek 7.

 

W tym roku już po raz trzeci będziemy promować prace o Bytomiu. Towarzystwo otrzymało dwie prace.

Pani Anna Czarna Wiatrowska w swojej pracy magisterskiej podjęła się zaprojektowania zespołu mieszkaniowego w Bytomiu-Szombierkach na terenie sąsiadującym z historycznym osiedlem robotniczym w Bytomiu-Bobrku. Zespół mieszkaniowy jest jego kontynuacją w zakresie układu urbanistycznego oraz form architektonicznych. Ważnym elementem jest projekt przestrzeni z wykorzystaniem istniejących atrakcyjnych terenów zielonych dzielnicy Szombierki. Projekt łączy mieszkania, pracę, wypoczynek i kulturę i jest próbą odpowiedzi na brak nowej atrakcyjnej oferty mieszkaniowej w Bytomiu.

Pan Wojciech Sałabun w swojej pracy licencjackiej próbuje ocenić wpływ powstania galerii handlowo-usługowej w centrum dużego miasta postindustrialnego na rozwój miasta rozpatrywany jako rozwój gospodarczy, ekonomiczny, społeczny oraz przestrzenny. W pracy przyjęte zostało założenie pozytywnego wpływu powstania galerii "AGORA" na rozwój Bytomia. W związku z wynikami zrealizowanych badań wysunięte zostały wnioski dotyczące pozytywnego wpływu na procesy rozwoju miasta.Nowa oferta usługowa w Bytomiu pozwala na osiągnięcie korzyści nie tylko finansowych i gospodarczych, ale także wpływa na postawy mieszkańców, powodując rozwój społeczny i kulturowy w mieście.

 
Regulamin XVII edycji konkursu historycznego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 07 marca 2016 08:00

Poniżej przedstawiamy regulaminy konkursu dla szkoły podstawowej.

Zapraszamy do udziału.

Dodatkowe informacje można uzyskać w sekretariacie Szkoły Podstawowej nr 43 w Bytomiu,

telefon kontaktowy 32 286-72-27.

Książki można zakupić w siedzibie Towarzystwa Miłośników Bytomia

Więcej…
 
Więcej artykułów…
«pierwszapoprzednia12345678następnaostatnia»

Strona 7 z 8