Aktualności
Promocja prac PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 20 października 2017 08:12

PROMOCJA DOKTORATÓW, PRAC MAGISTERSKICH I LICENCJACKICH O BYTOMIU

Towarzystwo Miłośników Bytomia już po raz piąty będzie promować prace dotyczące Bytomia. Nasze miasto oraz jego liczne problemy z zakresu
historii, politologii, socjologii czy pedagogiki, kultury i sztuki, architektury i zabytków oraz oświaty, zasługują na przedstawienie.

W kolejnej edycji zapraszamy doktorów, magistrów i licencjatów z lat akademickich: 2014/2015, 2015/2016 i 2016/2017 do przedstawienia swoich prac.

Prace prosimy dostarczyć do Biura Towarzystwa Miłośników Bytomia przy ul. Mariackiej 5 w Bytomiu, w terminie do końca grudnia 2017 roku.

Towarzystwo zastrzega sobie możliwość wyboru prac do promocji.

Prezes Towarzystwa Miłośników Bytomia

Prof. dr hab. Jan Drabina

 
Konkurs historyczny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 16 czerwca 2017 08:04

Zapraszamy na uroczystość wręczenia nagród i dyplomów laureatom i finalistom

konkursu historycznego miasta Bytomia

w dniu 21 czerwca (środa) 2017 roku o godzinie 10.00 w gmachu Muzeum Górnośląskiego.

 
Koncert organowy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 16 czerwca 2017 08:02

Zapraszamy na koncert organowy.

Informacje w zakładce "Koncerty organowe"

 
Konkurs fotograficzny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 23 maja 2017 11:57

 

Reporterskim okiem fotografa…


Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Wojciecha Korfantego w Bytomiu zaprasza po raz czwarty do udziału w otwartym konkursie fotograficznym. Po detalach architektonicznych bytomskich kamienic, ekspresji i harmonii życia miasta oraz bytomskich klimatach przyszła pora na utrwalenie na fotografii jakiejś historii związanej z Bytomiem. Organizatorzy, podobnie jak w przypadku poprzednich edycji, liczą na zainteresowanie konkursem „BYTOM   REPORTERSKIM OKIEM” i zachęcają bytomian i sympatyków naszego miasta do fotografowania ciekawych, wyjątkowych wydarzeń. Czekamy na fotografie na których uchwycone zostanie życia miasta, niepowtarzalne chwile i zdarzenia, których w naszym mieście nie brakuje.

Konkurs zostanie rozstrzygnięty 17 października 2017r. podczas wernisażu wystawy nagrodzonych  i wyróżnionych  prac. Pokonkursową wystawę będzie można oglądać na wystawie w Biurze Promocji Bytomia do 30 października br.

Wydarzeniem towarzyszącym wystawie fotografii będzie prezentacja prac artystek z koła plastycznego działającego na Bytomskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku.

Na uczestników wernisażu czeka muzyczna niespodzianka – występ młodych artystów z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. F. Chopina w Bytomiu.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej organizatora www.cku.bytom.pl.

Zapraszamy do przygody z fotografią. Na zwycięzców czekają wyjątkowe nagrody ufundowane przez partnerów i sponsorów konkursu: Bytomskie Centrum Kultury, Operę Śląską,  Zakład Fotograficzny FOTO-HANKA, Muzeum Górnośląskie, Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK i Towarzystwo Miłośników Bytomia.

Patronat honorowy nad konkursem objęli: Prezydent Bytomia Damian Bartyla i Towarzystwo Miłośników Bytomia. Patronat medialny sprawują: TVP 3 Katowice i „Życie Bytomskie”.

 
Konkurs historii Bytomia PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 12 maja 2017 11:07

Rozpoczęły się potyczki finałowe w powiatowym konkursie historii Bytomia.

 

W dniu 11.05.2017r. w Szkolę Podstawowej nr 3 w Bytomiu odbył się finał XVIII edycji Powiatowego Konkursu Historycznego dla klas 2 – 3 szkoły podstawowej. Tradycyjnie składał się z dwóch części - pracy plastycznej i teoretycznej, w której uczestnicy musieli wykazać się wiedzą o Bytomiu. W tym roku ze względu na warunki pogodowe zrezygnowano z gry miejskiej a zadania części teoretycznej uczniowie rozwiązali w szkole.

Z wielką przyjemnością informujemy, że laureatami XVIII edycji Powiatowego Konkursu Historycznego dla klas 2 -3 szkoły podstawowej zostali:


I miejsce – Jakub Magdziarz i Kamil Czarnomski – SP 33

II miejsce – Zuzanna Tomczyk i Bartosz Mielczarek – SP 54

III miejsce – Emilia Łuksza i Alicja Ziora – SP 33

IV miejsce – Radosław Suchanowski i Krystian Sobel – SP 54

V miejcse – Karolina Nojamn i Andrzej Michel – SP 5


Wszystkim serdecznie gratulujemy!

O rozdaniu nagród poinformujemy w późniejszym terminie.


Zadanie publiczne jest współfinansowane ze środków otrzymanych z Gminy Bytom.


 
«pierwszapoprzednia123456789następnaostatnia»

Strona 7 z 9