Aktualności
Konkurs fotograficzny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 23 maja 2017 11:57

 

Reporterskim okiem fotografa…


Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Wojciecha Korfantego w Bytomiu zaprasza po raz czwarty do udziału w otwartym konkursie fotograficznym. Po detalach architektonicznych bytomskich kamienic, ekspresji i harmonii życia miasta oraz bytomskich klimatach przyszła pora na utrwalenie na fotografii jakiejś historii związanej z Bytomiem. Organizatorzy, podobnie jak w przypadku poprzednich edycji, liczą na zainteresowanie konkursem „BYTOM   REPORTERSKIM OKIEM” i zachęcają bytomian i sympatyków naszego miasta do fotografowania ciekawych, wyjątkowych wydarzeń. Czekamy na fotografie na których uchwycone zostanie życia miasta, niepowtarzalne chwile i zdarzenia, których w naszym mieście nie brakuje.

Konkurs zostanie rozstrzygnięty 17 października 2017r. podczas wernisażu wystawy nagrodzonych  i wyróżnionych  prac. Pokonkursową wystawę będzie można oglądać na wystawie w Biurze Promocji Bytomia do 30 października br.

Wydarzeniem towarzyszącym wystawie fotografii będzie prezentacja prac artystek z koła plastycznego działającego na Bytomskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku.

Na uczestników wernisażu czeka muzyczna niespodzianka – występ młodych artystów z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. F. Chopina w Bytomiu.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej organizatora www.cku.bytom.pl.

Zapraszamy do przygody z fotografią. Na zwycięzców czekają wyjątkowe nagrody ufundowane przez partnerów i sponsorów konkursu: Bytomskie Centrum Kultury, Operę Śląską,  Zakład Fotograficzny FOTO-HANKA, Muzeum Górnośląskie, Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK i Towarzystwo Miłośników Bytomia.

Patronat honorowy nad konkursem objęli: Prezydent Bytomia Damian Bartyla i Towarzystwo Miłośników Bytomia. Patronat medialny sprawują: TVP 3 Katowice i „Życie Bytomskie”.

 
Konkurs historii Bytomia PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 12 maja 2017 11:07

Rozpoczęły się potyczki finałowe w powiatowym konkursie historii Bytomia.

 

W dniu 11.05.2017r. w Szkolę Podstawowej nr 3 w Bytomiu odbył się finał XVIII edycji Powiatowego Konkursu Historycznego dla klas 2 – 3 szkoły podstawowej. Tradycyjnie składał się z dwóch części - pracy plastycznej i teoretycznej, w której uczestnicy musieli wykazać się wiedzą o Bytomiu. W tym roku ze względu na warunki pogodowe zrezygnowano z gry miejskiej a zadania części teoretycznej uczniowie rozwiązali w szkole.

Z wielką przyjemnością informujemy, że laureatami XVIII edycji Powiatowego Konkursu Historycznego dla klas 2 -3 szkoły podstawowej zostali:


I miejsce – Jakub Magdziarz i Kamil Czarnomski – SP 33

II miejsce – Zuzanna Tomczyk i Bartosz Mielczarek – SP 54

III miejsce – Emilia Łuksza i Alicja Ziora – SP 33

IV miejsce – Radosław Suchanowski i Krystian Sobel – SP 54

V miejcse – Karolina Nojamn i Andrzej Michel – SP 5


Wszystkim serdecznie gratulujemy!

O rozdaniu nagród poinformujemy w późniejszym terminie.


Zadanie publiczne jest współfinansowane ze środków otrzymanych z Gminy Bytom.


 
Konkursy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 12 maja 2017 10:56

3 kwietnia w SP nr 21 w Bytomiu – Karbiu odbył się I Miejski Konkurs Piosenki Bytomskiej „Rozśpiewany Bytom”. Konkurs zaadresowany był do uczniów z klas 4-6 bytomskich szkół podstawowych. Mogliśmy w tym dniu usłyszeć piosenki o Bytomiu takie jak „Od Bytomia bito droga”, „Bytomski mosteczek” czy bytomskich artystów takich jak Karin Stanek, Ewa Uryga i Gosia Andrzejewicz. Należy podkreślić iż konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem bowiem udział w nim wzięło 17 bytomskich szkół podstawowych tj. 102 uczniów. Tego samego dnia odbyło się również wręczenie nagród do I Miejskiego Konkursu Plastycznego „Bytom i jego zakątki”, w którym uczniowie z klas 1-6 szkół podstawowych mieli za zadanie namalować miejsce charakterystyczne dla Bytomia. Mogliśmy zatem zobaczyć oczami dzieci m.in. „Szyb Barbara”, „Kościół św. Jacka” czy też Operę Śląską. Również tutaj konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem bowiem do SP 21   wpłynęło 54 prace plastyczne.Wystawę prac plastycznych można podziwiać w holu szkoły. Patronat nad obydwoma konkursami objął Prezydent Miasta p. Damian Bartyla, Towarzystwo Miłośników Bytomia oraz Życie Bytomskie.Główną organizatorką była p. Aleksandra Hyla  - nauczycielka muzyki ze Szkoły Podstawowej nr 21 z Bytomia.

 

Więcej…
 
Muzeum Górnośląskie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 27 kwietnia 2017 10:27

 
Promocja prac 2016 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 14 listopada 2016 13:49


*PROMOCJA DOKTORATÓW, PRAC MAGISTERSKICH I LICENCJACKICH O BYTOMIU *

Towarzystwo Miłośników Bytomia już po raz czwarty będzie promować prace
dotyczące Bytomia. Nasze miasto oraz jego liczne problemy z zakresu
historii, politologii, socjologii czy pedagogiki, kultury i sztuki,
architektury i zabytków oraz oświaty, zasługują na przedstawienie.

W kolejnej edycji zapraszamy absolwentów studiów doktoranckich,studiów
magisterskich oraz studiów licencjackich z lat akademickich: 2013/2014 ,
2014/2015 i 2015/2016 do przedstawienia swoich prac.

Prace prosimy dostarczyć do Biura Towarzystwa Miłośników Bytomia przy ul.
Mariackiej 5 w Bytomiu, w terminie do końca stycznia 2017 roku.

Prezes Towarzystwa Miłośników Bytomia

Prof. dr hab. Jan Drabina

 
«pierwszapoprzednia12345678następnaostatnia»

Strona 6 z 8